Παρ5Δεκ201421:42

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΕΡΥΘΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Περιφερειακό Τμήμα Χίου

Προς τη Δ/νση  Α΄βάθμιας Εκπαίδευσης. Ο Πρόεδρος και τα μέλη του Δ/Σ  του Περιφερ. Τμήματος  Χίου του Ε.Ε.Σ, σας ενημερώνουν ότι όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος θα προσφέρουν δέματα Αγάπης σε 300 περίπου αναξιοπαθούσες οικογένειες του τόπου μας.Πιστεύοντας πάντα στην ευαισθησία των εκπαιδευτικών και των μαθητών σας θα θέλαμε να μας βοηθήσετε στη συλλογή τροφίμων (ρύζι, ζάχαρη, ζυμαρικά, παιδικές τροφές, μπισκότα, πάνες για μωρά κλπ).Παρακαλούμε να ενημερώσετε τις σχολικές μονάδες που είναι στην αρμοδιότητά σας ότι θα δεχόμαστε τις προσφορές σας έως τις 14 Δεκεμβρίου στα γραφεία μας ? Πολυτεχνείου 25 (πάνω από το ΚΑΠΗ) καθημερινά 10-12 το πρωί.Τηλέφωνο επικοινωνίας και Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Ο Πρόεδρος                                                       Η Γενική Γραμματέας

ΣΙΜΟΣ ΓΕΡΑΖΟΥΝΗΣ                                              ΝΙΚΗ ΡΥΘΙΑΝΟΥ

Δ΄ Τάξη- Συλλογή τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης

Ανταποκρινόμενοι στο αίτημα αλληλοβοήθειας του Ερυθρού Σταυρού, οι μαθητές της Δ΄ τάξης συγκέντρωσαν διάφορα είδη για να τα προσφέρουν στον Ερυθρό Σταυρό. Μπράβο στα παιδιά για την ευαισθησία τους σε μια δύσκολη εποχή όπου η φτώχεια και η εξαθλίωση είναι δίπλα μας!!!