Τρι16Δεκ201414:50

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Παρασκευή 19/12/2014 στις 12:30 θα δοθούν οι Έλεγχοι Προόδου των μαθητών των Γ΄ - Δ΄ - Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων του Σχολείου και θα γίνει ενημέρωση των γονέων από τους εκπαιδευτικούς όλων των τάξεων εκτός από την Β΄ τάξη που θα γίνει την Δευτέρα.

Την Δευτέρα 22/12/2014 θα γίνει η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Σχολείου στις 10:00 το πρωί, καθώς και εργαστήρια Χριστουγεννιάτικων κατασκευών. Τα παιδιά μπορούν να παρακολουθήσουν το ολοήμερο και να σχολάσουν κανονικά.

Την Τρίτη 23/12/2014 θα γίνει ο καθιερωμένος εκκλησιασμός και η θεία μετάληψη από τους μαθητές που το επιθυμούν. Μετά από ένα μικρό διάλειμμα οι μαθητές θα περιέλθουν τους πέριξ του σχολείου δρόμους τραγουδώντας τα κάλαντα των Χριστουγέννων. Θα σχολάσουν στις 10:30. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Βροντάδος 16/12/2014

Ιωάννης Κριμιζής