Χορήγηση βεβαίωσης πυροπροστασίας

1.  Σας  ενημερώνω ότι την Πέμπτη 21/1/2016 επισκέφτηκε το Σχολείο μας κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Χίου και μας παρέδωσε την Έκθεση Επιθεώρησης  Μέτρων Πυροπροστασίας για το παλαιό κτήριο του Σχολείου μας. Είναι επιβεβλημένο να γίνουν οι ενέργειες που  προτείνονται. (Σας επισυνάπτω την έκθεση και τις προτάσεις πυροπροστασίας).

2.   Το Σχολείο διαθέτει : 4 φορητούς πυροσβεστήρες  ξηρής σκόνης  6 χλγ.

2 φορητούς πυροσβεστήρες  διοξειδίου άνθρακα 5 χλγ.

1 φορητό πυροσβεστήρα ξηρής σκόνης   12 χλγ.

1 ξηρής σκόνης  οροφής 6χλγ.

Όλοι οι παραπάνω πυροσβεστήρες είναι παλιοί και χρειάζονται αναγόμωση ή αντικατάσταση

3.   Για  τις προτεινόμενες ενέργειες χρειάζονται χρήματα που είναι αδύνατον να καλυφθούν από τα περίπου 1000 € που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο Ταμείο του Σχολείου.

Παρακαλώ να κάνετε όλες τις απαιτούμενες ενέργειες ώστε το Σχολείο μας να πάρει την απαιτούμενη βεβαίωση πυροπροστασίας, για να συνεχιστεί η απρόσκοπτη λειτουργία του.

Ιωάννης  Κριμιζής