Πρωινό στο Σχολείο & βάψιμο αυγών

Oι μαθητές της Στ’ τάξης με την καθοδήγηση της  δασκάλας τους κα. Αγιαννίδου Χριστιάνας την Πέμπτη 6 Απριλίου, έβαψαν διαφορετικά «κόκκινα- κρυμμένα» αυγά χρησιμοποιώντας κηρομπογιές για  να τα σχεδιάζουν και έπειτα να τα βάψουν με την κόκκινη βαφή. Οι μαθητές το διασκέδασαν ενώ το αποτέλεσμα το βλέπετε και μόνοι σας!

Στη συνέχεια οι μαθητές και η δασκάλα τους στον ίδιο χώρο του Ολοημέρου απήλαυσαν το πρωινό τους σύμφωνα με τους κανόνες που έχουν διδαχθεί! Οι μεγαλύτεροι μαθητές του σχολείου που είναι πλέον πολύ καλά ενημερωμένοι, έφεραν φρέσκα πορτοκάλια για να στύψουμε χυμό, τοστ, δημητριακά ολικής άλεσης και βρώμη, γιαούρτι, γάλα και ταχίνι για να επιλέξει ο καθένας το πρωινό της αρεσκείας του.  Όπως καταλαβαίνεται το πρωινό μας περιείχε πολλή ενέργεια και βιταμίνες. Μήπως να το δοκιμάζατε και εσείς;;; Καλημέρα!