Αποχαιρετισμός Σχολείου

Μετά από 30 χρόνια υπηρεσίας και συνεχούς παρουσίας, (ακόμα και τα χρόνια που ήμουν αποσπασμένος στο γραφείο ήμουν παρών  ως γονέας), έφθασε η στιγμή να αποχωρήσω από το αγαπημένο μου Σχολείο.

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου Παναγίας Ερειθιανής

Το Σχολείο που πρωτογνώρισα το 1967 σαν μαθητής και στο οποίο υπηρετώ από το 1992. Έχοντας περάσει τόσα χρόνια από όλες τις θέσεις που μπορούσε να περάσει κάποιος σ’ ένα Σχολείο (μαθητής, εκπαιδευτικός, γονέας, πρόεδρος του Συλλόγου γονέων, Διευθυντής ) δημιούργησα ένα ιστορικό ρεκόρ θα έλεγα, που σίγουρα θα αργήσει πολύ να καταρριφθεί. Όμως αυτό που είμαι βέβαιος πως δε θα καταρριφθεί ποτέ, είναι η θέση που κατέχει και θα κατέχει πάντα στην καρδιά μου και η απέραντη αγάπη μου γι’ αυτό. Πάντα θα παρακολουθώ τις δράσεις του και θα είμαι με όποιο τρόπο μπορώ κοντά του, όποτε και αν αυτό μου ζητηθεί. Ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλους τους μαθητές μου και τους γονείς τους . Ευχαριστώ βέβαια πάνω απ' όλα και όλους τους αγαπημένους/ες συναδέλφους μου, με όποια ιδιότητα δική μου ή δική τους  έχουμε συνεργαστεί.

Εύχομαι καλές γιορτές με υγεία σε όλους.

Αντίο αγαπημένο μου Σχολείο!

Γιάννης Κριμιζής