Αγαπητοί γονείς,
Καλή χρονιά και ευλογημένο το 2021.

Σας ενημερώνουμε ότι το Σχολείο μας θα ξεκινήσει ξανά τη λειτουργία του (Ολοήμερο και Πρωινή ζώνη) στους χώρους της Ερειθιανής στο προκάτ, σε κοντέινερ και σε αίθουσα κάτω από το Νηπιαγωγείο.

Η προσέλευση των μαθητών το πρωί θα γίνεται ως εξής:
Κεντρική αυλόπορτα: Γ΄τάξη 8:05, ΣΤ τάξη: 8:10
Αυλόπορτα Ολοημέρου: Πρωινή ζώνη: 7:25-8:00
Α΄τάξη:8:05, Β΄τάξη:8:10, Δ΄τάξη:8:15Ε΄τάξη: 8:15

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνεται ως εξής:
Κεντρική Αυλόπορτα: Γ΄τάξη: 1:10μ.μ, ΣΤ΄τάξη: 1:15μ.μ
Αυλόπορτα ΟλοημέρουΔ΄τάξη: 1:05μ.μ.   Α΄τάξη: 1:10μ.μ.  Β΄τάξη: 1:15μ.μ.  Ε΄τάξη: 1:20μ.μ.

Όσες οικογένειές έχουν δύο παιδιά και πάνω επιλέγουν ποια ώρα τους διευκολύνει. Παρακαλούμε να αποφεύγετε τον συνωστισμό, να κρατάτε τις αποστάσεις και να τηρείτε τα μέτρα. Η μάσκα είναι υποχρεωτική, εκτός αν υπάρχει ιατρική γνωμάτευση, οπότε το παιδί φοράει προσωπίδα. Παρακαλούμε τα παιδιά να έχουν μαζί τους περισσότερες από μία μάσκες καθώς και ατομικά μέσα υγιεινής, απολυμαντικά μαντιλάκια, χαρτομάντηλα και λοιπά. Φυσικά να έχουν φαγητό για τα διαλείμματα και το Ολοήμερο . Παρακαλούμε για την κατανόηση και συνεργασία σας καθώς οι συνθήκες είναι δύσκολες και έγιναν ακόμα δυσκολότερες λόγω του σεισμού. Οι τάξεις θα λειτουργούν με ανοικτά παράθυρα και θέρμανση και παρακαλούμε τα παιδιά να ντύνονται κατάλληλα. Ευχόμαστε καλό ξεκίνημα.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων