Αθλητική συνάντηση των σχολείων του Βροντάδου – β΄φάση αγώνων στίβου

Την Τρίτη 14 Μαΐου στο Φαφαλίειο Στάδιο Βροντάδου, διεξήχθησαν αγώνες ποδοσφαίρου, μπάσκετ και βόλεϊ αγοριών και κοριτσιών των τριών σχολείων του Βροντάδου. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία μέσα στο πλαίσιο του « ευ αγωνίζεσθαι » να αγωνιστούν όλοι τους στα αγαπημένα τους αθλήματα και να νιώσουν τη χαρά της συμμετοχής!

Τη Δευτέρα 20 Μαΐου διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Χίου η Β΄φάση αγώνων στίβου των δημοτικών σχολείων Χίου. Η μαθήτρια Γκοζγκόζη Χριστίνα και Μαραγκού Σιμόνη νίκησαν στο ύψος και στο μήκος αντίστοιχα, καθώς και η μαθήτρια Μαρκέλλα Γεωργούλη ήρθε τρίτη στο μήκος και ο μαθητής Λοΐζος Μανδηλαράς πέμπτος στο αγώνισμα δρόμου 1000μ. Και οι τέσσερις θα συμμετάσχουν στην τελική φάση των αγώνων που θα διεξαχθεί τον Ιούνιο στις Οινούσσες. Συμμετείχαν ακόμη η Δήμητρα Απέσσου, η Ραλλία Μουντέ και ο Ζαννής Τσιμούνης .

Συγχαρητήρια στους μαθητές!

{besps}2018-2019/stivos{/besps}