Ομαλή μετάβαση νηπίων στο Δημοτικό

Την Τετάρτη 10 Μαΐου 2017 ήρθαν στο σχολείο μας και συγκεκριμένα στην Α΄ τάξη, τα νήπια του 2ου Νηπιαγωγείου Βροντάδου για την ομαλή τους μετάβαση στο Δημοτικό σχολείο το Σεπτέμβριο. Ξεναγήθηκαν στους χώρους του Δημοτικού Σχολείου και παρακολούθησαν το μάθημα της Α΄ τάξης με τη δασκάλα κ. Μαρία Μπουνόβα. Μας έφεραν καλαθάκι με καραμέλες για να μας ευχαριστήσουν για τη φιλοξενία και τους χαρίσαμε ένα χειροποίητο βιβλιαράκι με ζωγραφιές της Α΄ τάξης, ένα πλαστικοποιημένο έντυπο με εικόνες από το Δημοτικό, ένα βιβλίο για να το προσθέσουν στη δανειστική τους βιβλιοθήκη, καθώς και γλυκίσματα!                                                                                                                                                                       Σας αγαπάμε και σας περιμένουμε το Σεπτέμβρη!

{besps}2016-2017/omalimetavasinip{/besps}