Ευχαριστήριο

Λεπτομέρειες

Σε έκτακτη συνεδρίασή του, στις 24/09/2014, ο Σύλλογος Γονέων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Βροντάδου αποφάσισε α) να συνεισφέρει στην αγορά ηλεκτρονικού εξοπλισμού για το Σχολείο μας, δωρίζοντας το ποσό των 200? εις μνήμην του Θεοδώρου Τριπολίτη, β) να αποδεχθεί και να χρησιμοποιήσει για τον ίδιο σκοπό τις δωρεές από τους παρακάτω φορείς, συγγενείς και φίλους της οικογένειας του εκλιπόντος:

Εκπαιδευτικοί 11ου Δ.Σ. Περιστερίου

10 ?

Μαθιούδης Αναστάσιος

10 ?

Η δωρεά τους αυτή καταδεικνύει αφενός την ευαισθησία τους για τα παιδιά μας και τις συνθήκες αγωγής τους, αφετέρου την αναγνώριση της προσφοράς του Γιάννη Τριπολίτη ως εκπαιδευτικού του Σχολείου μας. Πρόκειται για χειρονομία που ενισχύει το έργο των εκπαιδευτικών και των μαθητών συνιστώντας σε καιρούς χαλεπούς παράδειγμα ηθικό και ελπιδοφόρο.

Σας είμαστε ευγνώμονες

Το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων