Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος τηρήθηκε το έθιμο του εορτασμού της γιορτής των Εισοδίων της Θεοτόκου από το Σχολείο μας.  Το πρωί της Κυριακής 20  Νοεμβρίου οι μαθητές  και οι γονείς του σχολείου στόλισαν με ευλάβεια την εικόνα. Το απόγευμα στις 7.45 μ.μ. έγινε με  λαμπρότητα και παρουσία  πιστών η γιορτή στο αίθριο του Σχολείου. Ακολούθησε η λιτάνευση της εικόνας και η μεταφορά της στην εκκλησία της Παναγίας Ερειθιανής. Κατά την διάρκεια της Ακολουθίας του προεόρτιου εσπερινού ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Χίου Ψαρών και Οινουσσών κ.κ. Μάρκος τίμησε τη Διευθύντρια του Σχολείου μας και πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Βροντάδου, κυρία Μαριάννα Πελαντή, με το παράσημο του Σταυρού του Αγίου Ισιδώρου για την πολυετή και συνεχή προσφορά της τόσο στην εκκλησία όσο και στην εκπαίδευση.