Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα διατροφής, την Πέμπτη 21 Οκτωβρίου, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας διοργάνωσε <<Κυλικείο>> στην αυλή του σχολείου  με προϊόντα υγιεινής διατροφής. Το ποσό συγκεντρώθηκε για φιλανθρωπικό σκοπό.

Την ίδια μέρα επισκέφθηκε το σχολείο μας ο παιδοδοντίατρος κ. Νίκος Χανδράς και μίλησε στους μαθητές όλων των τάξεων  για την σχέση της υγιεινής διατροφής με την υγιεινή των δοντιών.

Την Δευτέρα 25 Οκτωβρίου, η διατροφολόγος κ. Κική Βαγιάνου χάρισε  στους μαθητές της Α΄ και Δ΄ τάξης , στα πλαίσια του μαθήματος «Εργαστήρια Δεξιοτήτων», ένα πολύ όμορφο και ενδιαφέρον ταξίδι  στον κόσμο και τα μυστικά της υγιεινής διατροφής. Στο τέλος αυτού του ταξιδιού η κ. Βαγιάνου παρέδωσε σε κάθε μαθητή  ένα βραβείο διατροφικής εκπαίδευσης.

Ευχαριστούμε πολύ το Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας, τον κ. Νίκο Χανδρά και την κ. Κική Βαγιάνου για την παρουσία τους στο σχολείο μας και τις ενδιαφέρουσες εμπειρίες και γνώσεις που χάρισαν στους μαθητές μας.